famıly

Yıldırım Otel Denizli, Almanya’da geçirilen uzun çalışma hayatının ardından doğdukları yere dönüş yapan iki kardeş Ömer Yıldırım ve Celal Yıldırım tarafından 1989 yılında kuruldu. İlk etapta Yıldırım ailesinin diğer bireylerine yakın olmak amacıyla konut olarak inşa edilen bina daha sonra yeni bir kentsel proje olan otogar inşasına yakınlığı göz önüne alınarak otel binasına dönüştürüldü. Bu dönüşüm bugün faaliyetini devam ettiren Otel Yıldırım’ın başlangıcıdır.

DSC_7172 as Smart Object-1

Otel Yıldırım Denizli içinde bulunduğu kentin, Denizli’nin, zengin tarım ve sanayi odaklı üretimi, ticari faaliyetleri yanında Roma, Bizans gibi uygarlıklardan kalan mimari ve kentsel mirası, doğal kaynakları, havzaları ve milli parkları ile 1989 yılında yapılan yatırımı başarıyla günümüze taşımıştır.

DSC_7177 as Smart Object-1

Yıldırım Otel Denizli bugün aynı aile tarafından işletilmektedir. Hotel Yıldırımın üçüncü nesil yönetimi, temel prensip olarak, otelcilik ve konaklama sektörünün içerdiği misafirperverlik ve servis kalitesi gibi kriterleri ön planda tutmanın yanında, enerji ve doğaya zararlı plastiki ürünlerin kullanımını büyük ölçüde azaltan programlar geliştirmenin, Denizli’de üretilen, kente ait ürünler kullanarak aynı zamanda yerel halkı desteklemenin yollarını aramaktadır.

oldbar